Quantcast
Channel: Esileht
Viewing all 97 articles
Browse latest View live

Rattaid saab nüüdsest kindlustada minutitega

$
0
0
Tänasest saavad eestlased oma jalgrattaid kindlustada mobiiliäpi vahendusel vaid kahe minutiga ...


Tänasest saavad eestlased oma jalgrattaid kindlustada mobiiliäpi vahendusel vaid kahe minutiga. Nimelt, Bike-ID poolt turule toodud lahendus toob lisaks kiirusele ka soodsad kindlustushinnad.

«Toimivast jalgrataste kindlustuslahendusest on Eestis puudust tuntud taasiseseisvumisest saadik, seega on tore, et see on lõpuks saadaval ja just sedavõrd moodsal ning mugaval kujul,» kommenteeris Eesti jalgrattakoondise peatreener ja endine maailmaklassi profirattur Jaan Kirsipuu.

Tänu innovaatilisele lahendusele tuvastatakse kaherattalise olemasolu otse mobiiltelefoni äpis. Iga kindlustatud ratas varustatakse ka Bike-ID turvakleebisega, mis aitab politseil varastatud jalgratta tuvastada, suurendades võimalust, et ratas tagastatakse selle õigele omanikule. Kui varastatud jalgratast ei leita, korvab Bike-ID kogu tekkinud kahju.

Äpis saab ise valida kindlustusperioodi ning kas soovitakse vargusevastast või koguriskikindlustus, mis katab ka võistlustel kukkumise. Nendele faktoritele lisaks mängib rolli ka ratta väärtus, mis kõik koostöös määravad kindlustuse maksumuse.

Kindlustusmakse sõltub kahest faktorist, milleks on ratta turuväärtus ja valitav pakett - vargusevastane- või koguriskikindlustus. Hind 3.25 eurot kujuneb ühe kuu hinnaks kuni 500 eurot väärtusest ratta kindlustamisel 12 kuuks ja kogumakse on sellisel juhul 39 eurot.
Jalgratta täieliku hävimise, röövimise või varguse korral on hüvitise suuruseks jalgratta turuhind vahetult enne kindlustusjuhtumi toimimist, millest on lahutatud omavastutus. Omavastutus kuni 500 eurose ratta puhul on 50 eurot, kuid kodukindlustuse poliisides jääb see tavaliselt 150-200 euro vahemikku.

Bike-ID Rattakindlustus

Bike-ID tehnoloogilise lahenduse vastu tunnevad huvi mitmeid maailma juhtivad kindlustusfirmad. «Oleme läbirääkimistes suurte nö vanakooli kindlustusfirmadega nii Suurbritannias, Saksamaal kui mujal,» rääkis ettevõtte tegevjuht Meeri Klausen. Ta lisas, et kindlustusäri on väga aeglaselt arenev ja traditsiooniline, kuid seda enam tunnetavad nad ohtu, et neile tehakse varem või hiljem sama, mida Uber on tegemas taksofirmadele.
Teiseks on jalgrattakindlustuse valdkonnas olnud probleemiks pettused - kindlustatakse rattaid, mida pole kunagi olemas olnud või mis on juba varastatud, või valetatakse ratta väärtust. Bike-ID mobiiliäpis tehakse kindlustatavast rattast viie sekundiline lühivideo, mis kinnitab ratta olemasolu ja seisundit, võimaldades seeläbi taas soodsamaid kindlustushindasid.
Eestis varastatakse justiitsiministeeriumi ohvriuuringu järgi aastas umbes 10 000 jalgratast, tagasi saadakse neist vaid 2 protsenti. Kuna suurem osa varastatud ratastest on olnud lukustatud või garaažides-panipaikades, on kindlustus ainus kindel viis end rattavarguse kahjude eest kaitsta.  

Saadaval App ja Play Store's



Maailmarändur Kadi-Riin tähtsustab turunduses partnerlust

$
0
0
Bike-ID turundusjuht Kadi-Riin Leisalu kogemustepagasisse mahub hoolimata noorest...


Bike-ID turundusjuht Kadi-Riin Leisalu kogemustepagasisse mahub hoolimata noorest east (Kadi on 26-aastane) väga palju põnevat. Mullu korraldas ta Eesti seni osalejate arvult suurima turundusürituse Tallinn Marketing Week, mille raames vahetasid teadmisi 700 osalejat 10 riigist. Kuid mis on vast põnevamgi - Kadi on tõeline ümbermaailmarändur. 20-aastaselt sõitis ta üheotsapiletiga Kanadasse, endal taskus vaid 4000 krooni. Ees ootasid 33 peadpööritavat kuud tosinas riigis ja 4 kontinendil.


Kadi, mis oli esimene asi, mida sa Kanadasse kohale jõudes tegid?

Alustuseks istusin oma 23-kilosele seljakotile ning tundsin, kuidas paanika võimust võtab, kuid paanika ei vii edasi. Selge, et 4000 Eesti krooniga kaua vastu ei pea ja mul ei olnud ei töö- ega elukohta. Kuid siis sain aru, et ainus võimalus on tegutsema hakata. Asusin teele Whistleri suusakuurortisse plaaniga seal tööd leida. Tegu on muide Põhja-Ameerika suurima suusakuurortiga, kus peeti ka Vancouveri olümpiamängude võistlusi.

Aga mingid kontaktid sul ikkagi ju olid?
Ei. Kõik hakkas hargnema kohapeal. Sain teada, et suusakuurortites pidavat tööd olema ning see info vastas laias laastus ka tõele - üllatusena tuli vaid see, milline konkurents seal valitses. Ühes kohas pidin tööintervjuule pääsemiseks 6 tundi järjekorras seisma, et paariminutilisele vestlusele pääseda. 20 kraadi oli külma. Kandidaate oli 600, tööle võeti 25. Sinna ma muide tööle ei saanudki.

Kuid lõpuks sain lausa 3 töökohta. Töötasin kohvikus ettekandjana ja sisseviskajana ning rendivillas koristajana. Muide, sellest, mis raha võib ühes sellises kuurortis liikuda, annab vast aimu villa 3500-dollariline ööpäeva rendihind. Tööle sain siis, kui mõistsin, et helistamisest-mailimisest ei piisa, vaid tuleb lihtsalt ukselt uksele ennast müümas käia. Kogu see algus oli muidugi päris raske.

Kerime aastakese edasi - kuhu sa selle ajaga jõudnud olid?
Rippusin Costa Ricas võrkkiiges ja puhkasin hommikusest surfamisest. Eks ka sealsel paradiisirannal ootasid mind omad raskused, sest võtsin nimelt nõuks surfamise ära õppida. Õnneks sain kohalikega hea kontakti ning nemad õpetasidki mind surfama.

Kuid nali naljaks, tegelikult on raske lõplikult lõõgastuda, kui pole teada, kus ja millal sind järgmine palgapäev võib oodata. Nii jõudsingi varsti Austraaliasse, kus võtsin taas töötegemise kõvasti ette. Olin ametis IT-firmas administraatorina ja õhtuti itaalia restoranis teenindajana, töötunde kogunes nädalas kuni 90.

Olin otsustanud töötada intensiivselt, et oleks võimalust ka intensiivselt puhata. Töötasin oma maailmareisi ajal vaid 14 kuud, samas kui reisisin 19 kuud - ja võtsin tegelikult Eestisse väikese stardikapitali kaasa. 4000 kroonist õnnestus lõpuks kasvatada lisaks super kogemusele ka väike rahapuu.

Miks sa Eestisse tagasi tulid?
Kui maailmarändamine tundub alguses väga seksikas ja põnev, siis lõpuks tekib sellesse teatud rutiin ja igavus ning arusaamine, et rand on igal pool rand. Maailmaränduri elu on vahelduseks tore, kuid see sobib ikkagi vaid teatud etapiks, sammuks millegi järgmise poole.

Mis riikides sa lõpuks ära käisid?
Kõik ei pruugi kohe meelde tulla, aga proovime: Kanada, USA, Nicaragua, Costa Rica, Panama, Brasiilia, Uus-Meremaa, Austraalia, Indoneesia, Tai, Kambodža, Laos, Myanmar ja Sri-Lanka.

Lõpuks korraks tagasi ka tööradadele. Milles seisneb sinu turundustöö isikupära?
Raske öeldagi… Eks muidugi peab ettevõtte turundus olema hästi tasakaalus ja turundusjuht ei saa olla väga kallutatud mingi oma stiili või lemmikmeetodite poole. Kuid üht siiski - pööran väga palju tähelepanu partnerlustele. Eriti just alustava ettevõtte maine saab olla nii hea kui on ta partnerite maine. Kui vaatame Bike-ID tegevust, siis näeme, et meid soovitavad oma klientidele kõik kõige mainekamad jalgrattaäri tegijad: Hawaii Express, Sportland ja Rademar. Proovime mõistagi olla neile ka omalt poolt huvitav ja lisandväärtust andev partner.

7 sammu nutika rattalukustamiseni              

$
0
0
Ainus absoluutne kaitse jalgrattavarguse vastu on kindlustus, sest kui vargal on piisavalt...



Ainus absoluutne kaitse jalgrattavarguse vastu on kindlustus, sest kui vargal on piisavalt aega toimetada, saab ta lõpuks jagu igast lukust. Sellest hoolimata on hea lukk siiski tõsine kaitse varguse vastu. Öeldakse, et karu eest põgenedes ei pea olema kiirem kui karu, piisab vaid sellest, kui oled sõbrast kiirem. Nii on ka ratta lukustamisega – pead oma ratta tegema vargale vähem atraktiivseks kui kõrvalseisev ratas. Kuid selleks, et heast lukust abi oleks, tuleb seda ka õigesti kasutada.


1 - Lukusta ratas läbi raami ja tagaratta

Levinud viis luku purustamiseks on kasutada kangi, millega jõu võla abil lukk lahti keerutada. Kui lukk läbib lisaks raamile ka tagajooksu, kahjustab selline lukulõhkumine jalgratast nii palju, et vargal on mõistlikum valida mõni muu ratas. Eriliselt tasub vältida ratta lukustamist ainult läbi ülemise raamitoru – varas võib võtta kogu jalgratta ning seda keerutades kasutada raamitoru ennast kangina.
Kui enamasti lukustatakse ratas läbi tagajooksu ja tagumise raamitoru, siis veel kavalam on panna lukk läbi tagumise kolmnurkraami ning tagajooksu kodarate. Sel moel lõhub iga kangutamine kohe ratta peenemaid raamitorusid, tehes ratta vargale väärtusetuks.

2 - Vali kindel objekt
Veendu, et objekt, mille külge lukustad, oleks kindel. Näiteks mõningaid metallist, tugevana näivaid teepiirdeid saab kerge vaevaga osadeks lahti võtta, et ratas koos lukuga kaasa võtta. Pingijalg on võimalik üles kergitada ning mõni käsipuu võib seinast kergesti irduda. Jälgida tuleb ka seda, et ratast poleks võimalik tõsta üle posti. Ratas on ainult nii kindlalt lukus kui objekt, mille küljes ta on.


3 - Lukusta ratas varga jaoks ebamugavasse paika
Kujutle end vargaks. Kas sulle meeldiks kangutada tangidega rattalukku politseijaoskonna akna taga või ülikooli valvurikioski kõrval? Eelista käidavaid paiku või selliseid, mis on turvameeste või politsei pilgu all. Hea võimalus on ka see, et ratas lukustatakse sinna, kuhu on pargitud ka teisi rattaid. Muide - kogemus näitab, et valvekaamerad vargaid ei kohuta, sest kapuutsi või mütsiga nägu varjates on oht kaamerapildi tõttu vahele jääda nullilähedane.

4 - Väldi lõtku

Mida rohkem on ruumi ratta ja luku vahel, seda lihtsam on vargal luku vahele kang või kasvõi mõni jämedam pruss ajada ning lukk jõu õla abil lahti keerutada või murda. See kehtib kõikide lukutüüpide kohta. Kui kasutad kett- või lülilukku, keera see nii tihedalt ümber raami kui võimalik. Kui kasutad pidevalt ühes kohas U-lukku, siis vali sobiva suurusega lukk.

5 - Kaitse ka detaile
Esijooksu kaitsmiseks eemalda see ning lukusta koos raami ja tagarattaga. Üks võimalus on eelistada sadula ja rataste kinnitamiseks kiirkinnitus poltide asemel vigurpeaga polte. Selleks ei pea varas olema eriline jalgrattaentusiast, et mõni Brooks'i sadul või süsinikjooksud tee peal kaasa haarata.

6 - Ära jäta lukku järelvalveta
Kuna hea lukk on päris raske ning inimesed lukustavad ratast sageli vaid ühes paigas (näiteks tööl või koolis), jäetakse lukk sageli sinna maha. See annab vargale võimaluse lukk näiteks ketaslõikuriga peaaegu läbi lõigata, et see hiljem juba kerge vaevaga katki teha. Eraldi vedeleva luku saagimine ei ole varga jaoks vahelejäämisrisk. Eriti hästi töötab see trikk riide või plastiga ümbritsetud kett- või trosslukkude puhul.

7 - Paigalda panipaika ankur
Kui talupojamõistuse kohaselt kardetakse rattavargust sõidukit avalikku kohta lukustades, siis tegelikult läheb ootamatult palju rattaid kaotsi panipaikadest ja garaažidest. Sellises paigas pole sageli ka pealtnägijaid karta ning vargal on rohkem aega ratta kallal toimetada. Seetõttu lukusta ratas hoolikalt ka panipaigas ning kui seal pole hästikinnitatud objekti, paigalda korralik seina- või põranda-ankur.

Autor: Marden Muuk

Ülemiste Sportlandi jäätiseüllatus

$
0
0
Sportlandi Ülemiste kaupluses jagatud turvakleebiste kaudu tuli Bike-ID jalgrattaregistrisse...


Marden Muuk viis eduka poe meeskonnale kastitäie jäätist
Sportlandi Ülemiste kaupluses jagatud turvakleebiste kaudu tuli Bike-ID jalgrattaregistrisse eelmisel nädalal 51 uut ratast, mis teeb sellest poest eelmise nädala edukaima jalgrattaregistreerija.
Pildil: Bike-ID rattaekspert Marden Muuk viis eduka poe töötajatele kastitäie jäätist 

Kleebistega varustavad jalgrattaid 53 poodi üle Eesti, sh kõik suuremad jalgrattapoodide ketid Sportland, Hawaii Express ja Rademar. Jalgrataste turvakleebistega varustamine ja registrisse kandmine on üks konkreetne ja praktiline asi, mida kõik Eesti jalgrattasõbrad saavad teha rattavarguste probleemiga võitlemiseks.

Kuidas toimida, kui langesid rattavarguse ohvriks?

$
0
0
Kui ratas kord juba varastatud on, siis šansid seda tagasi saada on väga väiksed - leitakse...


Kui ratas kord juba varastatud on, siis šansid seda tagasi saada on väga väiksed - leitakse vaid 2 ratast 100-st. Siiski saab üht-teist teha, et seda tõenäosust suurendada või vähemalt varga elu ebamugavamaks ja riskantsemaks muuta.

Ratas tuleb registris varastatuks märkida

Ärandatud kaherattaline tuleb Bike-ID äpis või rattaregistris www.bike-id.eu
märgistada staatusega „Varastatud“. Mida kiiremini seda teha, seda parem, sest vargad müüvad rattad sageli väga kiiresti edasi - mõnikord juba poole tunni jooksul.

Tee politseisse avaldus

Mine politseisse ja kirjuta avaldus - või mis veel parem - tee avaldus internetis (link). Politseinikud leiavad rattaid üles küll, ning mõnikord terve hulga korraga . Kui sinu ratta osas on tehtud avaldus ja/või oled selle registrisse kandnud, saab politsei selle sulle tagastada.

Igamehe häkkeritrikk

Google Alerts teenus lubab sisestada otsingufraasi (nt Müüa Merida Big Nine), mille uutest otsinguvastetest hakatakse sulle märguandmeid saatma. Niisiis saad nutikalt koostatud otsingufraadi puhul kohe teate, kui varas su ratta kuulutusteportaali või foorumisse müüki paneb.

Jaga sotsmeedias

Kui ka mõni su sõber su postitust jagab, võib vargusekuulutust näha Facebook'is tuhandeid või lausa kümneid tuhandeid inimesi. Kui kuulutus sisaldab ka korralikku pilti ning loetleb ratta tunnused, võib ratas kellelegi kergelt silma jääda.

Autor: Marden Muuk

Maastikurattabuum on läbi

$
0
0
Bike-ID rattaregistri statistika järgi on eestlased hakanud eelistama maastikuratastele linnarattaid...


Bike-ID rattaregistri statistika järgi on eestlased hakanud eelistama maastikuratastele
linnarattaid. Rattatootjatest on populaarseim Scott, millele järgnevad Classic ja Merida.
Pildil: Eesti popim linnaratas Classic Deluxe

“Kui veel viis aastat tagasi osteti Eestis enim maastikurattaid, siis nüüd eelistatakse rohkem
linnarattaid,” kommenteeris Bike-ID rattaekspert Marden Muuk. “Täpsemini on paika loksunud
see, kus rattaga sõidetakse. Täna me ei näe enam seda, et kallid maastikurattad vuravad
linnas, vaid neid kasutatakse otstarbe kohaselt metsas, kus on nende õige koht. Lisaks on
mõistetud seda, et parim liikumise viis linnas on omada linnaratast.” Populaarseimaks
linnarattaks on registri andmeil Classic Deluxe. 

54% registreeritud sõidukitest on linnarattad, maastikurattad järgnevad 29%-ga ning maanteerattaid on 12%. Elektrirattad on Eestis aga jätkuvalt üsna vähelevinud vaid
üks sajast kaherattalisest saab elektrimootorilt tuge.

Rattatootjate lõikes valitseb edetabelit Scott iga neljas ratas kannab just seda firmamärki.
Kogu edetabel on järgmine:
1. Scott
2. Classic
3. Merida
4. Trek
5. Bottecchia
6. GT
7. Cube
8. Author
9. Schwinn
10. Fuji
Eesti populaarseim jalgrattamudel on samuti Scotti toodang maastikuratas
Scott Aspect, mille kasutajad on Muugi sõnutsi peamiselt noored, seda tänu ratta töökindlusele ning soodsale hinnale.

Eesti iPhone'i-omanikud eelistavad Androidi-kasutajatega võrreldes tunduvalt kallimaid jalgrattaid

$
0
0
Jalgratastele kindlustusteenust pakkuva Bike-ID rattaregistri koostatud statistika kohaselt on...  


Jalgratastele kindlustusteenust pakkuva Bike-ID rattaregistri koostatud statistika kohaselt on Eesti iPhone’i-kasutajate jalgrattad 30 protsenti kallimad kui Androidi-kasutajate omad.

"Bike-ID rattaregistris on registreeritud tänase seisuga  ligi  5000 jalgratast," rääkis ettevõtte turundusjuht Kadi-Riin Leisalu. "iPhone’i-omaniku ratas maksab keskmiselt 719 eurot. Androidi-omaniku ratas maksab registri kohaselt keskmiselt 552 eurot."
Keskmine Eestis müüdud jalgratta hind jääb 400 euro kanti. Kõige kallim ratas registris on täna võistlus-maanteeratas Argon 18 E-118 hinnaga 7500 eurot. Jalgrattaid saab registreerida aadressil www.bike-id.eu või Bike-ID mobiilirakenduse kaudu.
Allikas: http://geenius.ee/uudis/eesti-iphonei-omanikud-eelistavad-androidi-kasutajatega-vorreldes-tunduvalt-kallimaid


Võidusõidurajalt startupimaailma

$
0
0
Bike-ID tehnoloogiajuhi Risto Klauseni jaoks ei ole startupimaailma kiire ja pingeline elu...


Bike-ID tehnoloogiajuhi Risto Klauseni jaoks ei ole startupimaailma kiire ja pingeline elu midagi uut, sest selja taga on karjäär elukutselise motoringraja-sõitjana.

Risto, millal sa tsiklispordiga algust tegid?
12-aastasena, 1994. aastal sain esimese krossimootorratta ning järgmisel aastal jõudsin ka esimestele võistlustele. Aga ausalt öeldes kross ei meeldinud mulle absoluutselt ning mõni aasta hiljem kolisin asfaldi peale üle. Esimene ratas oli 125-kuubikuline Aprilia ja võistlesin Eesti meistrivõistlustel.

Ja su karjääri kõrgpunkt?
Olin korduvalt Eesti ja Balti meister nii Superbike kui Supersport 600 klassides… kuid põnevaimad olid muidugi profisõitjana veedetud aastad. Töötasin Venemaa mototiimis, mis kuulus Yamaha ja Mercedese maaletoojale. Sama firma oma on muide ka maailma suurim Mercedese esindus - Venemaa mastaabid on muidugi tohutud.
Parimaks tulemuseks sai Venemaa meistrivõistluste 2. koht. Esimesest kohast jäi muide puudu vaid pool ringi. Toona ei kasutatud võistlusmootorratastel generaatorit ja sõideti aku pealt. Mehhaanik unustas aga aku laadimata ning nii jäi mu tsikkel viimasel etapil esikohal sõites lihtsalt seisma. Spordis, nii nagu ka äris, on lisaks heale ettevalmistusele vaja ka õnne ja head meeskonda.

Tsiklisõit on vist jube ohtlik?
Ringrajal mitte nii väga. Korralikel radadel võistlemine on kindlasti ohutum kui liikluses sõitmine. Ma pole 15 võistlusaastaga isegi mitte ühtegi luud murdnud. Muide, huvitav fakt, mida keegi enamasti ei usu - mul pole isegi mootorratta juhilube. Tänaval olen vast umbes 200 meetrit sõitnud.

Kas võidusõidukogemus on ka tööl kaasas?
Jah, kindlasti. Võidusõidus on oluline kriitilistes olukordades mitte pead kaotada. Motosport nagu ka innovatsiooniäri seisneb piiride kompamises ja avastamises. Edukas on see, kes oskab olla piirile väga lähedal - ent jääda siiski õigele poole piiri. Teisalt nagu võidusõidus, on ka ärimaailmas kõik võitjad alati ka korralikult kukkunud.

Kuidas valida jalgrattalukku?

$
0
0
Jalgrattalukkude hinnad ning sellega seotult ka turvatase ja kasutusmugavus kõiguvad ...


Jalgrattalukkude hinnad ning sellega seotult ka turvatase ja kasutusmugavus kõiguvad seinast seina. Eesti rattapoodidest võib leida sadu erinevaid rattalukke alates 1 eurost kuni 110 euroni, kuid kindlasti on rattaluku eest välja käidav summa võrdelises seoses saadava luku kvaliteediga. Järgnevalt annamegi ülevaate, kuidas endale sellest suurest valikust just sobiv hankida.
Ainult heast lukust, muide, ei piisa - seda tuleb osata ka õigesti kasutada. Selle kohta loe lähemalt SIIN.

Rattalukku valides tuleks küsida endalt esmalt järgmist:
   1. Kus ma selle lukuga ratast hoian?  Eristada saab kõrge ja madala turvariskiga kohti, kusjuures  esimeste hulka võib kuuluda nt kinoesine, teiste hulka aga kontori fuajee. Muide, üllatavalt on    hoiupaigad nagu kelder või garaaž väga kõrge riskiga paigad, kust varastatakse kokku lausa 65% ratastest. Kuna sellistes paikades on vargal aega rahus pikemalt tegutseda, peab hoiupaigas kasutama tugevamat lukku.
   2. Kui kallis on kaitstav ratas? Kallist ratast on mõistlik kaitsta kalli ja vinge lukuga, odavam on vargale vähem huvitav ning võib leppida lihtsama lukuga. Rusikareegel on, et rattalukk võiks maksta 10% ratta hinnast. Kui su ratas maksab 5000 eurot ja sa ei leia 500-eurost lukku, võib see tähendada, et parem oleks ratast oma silma alt mitte ära lasta.

   3. Kuidas ma lukku kaasas kannan? Rasked kettlukud on sageli väga turvalised, ent kaasas kanda on neid igapäevaselt väga ebamugav. Nii sobivad nad näiteks koos seina-ankruga panipaika või garaaži. Liiklejale võivad optimaalseimad olla liigendlukud või raamikinnitusega U-lukud.


Selle järgi saab juba valida luku, mis on sobivat tüüpi, piisava turvaklassiga ning optimaalse hinnaga. Muide, lukud võiks olla ka lasteratastel. Esiteks varastatakse neid meelsasti ning teiseks kujuneb lapses niimoodi hoolikus ja teadlikkus vargusohust.

Lukkude tüübid

Igal lukutüübil on omad eelised ja puudused, kuid reastasime lukud oma eelistuse järgi, alustades lemmikust, pidades silmas korraliku kaherattalisega linnas liikleva ratturi vajadusi.
ABUS Bordo Granit X-Plus 6500/85 109,90 €, saadaval Hawaii Expressis

1. Lülilukk
Lülilukud ehk liigendlukud on käepärased ja mugavad ning nende hulgas leidub väga turvalisi mudeleid. Samas on head lülilukud lukkude seas ka kalleimate hulgas. Hea lülilukk sobib igapäevasele liiklejale korraliku jalgratta turvamiseks.

Bike-ID soovitab: ABUS Bordo Granit X-Plus 6500/85, mis on maksimaalse turvaklassiga kompaktne ja kvaliteetne lukk.
Saadaval:  Hawaii Expressis, 109,90 €

Knog Strongman, saadaval Hawaii Expressis, 45,00 €
2. U-lukk
U-luku suureks plussiks on tema tugevus ning sedvõrd kõrge vastupanuvõime kohta soodne hind. Lukku valides jälgi, et seda oleks võimalik kinnitada raamile, mis lihtsustab selle kaasaskandmist. U-luku puuduseks on, et paljude objektide külge sellega lukustada ei saa.

Bike-ID soovitab: Knog Strongman, mis on kerge, väike ja ilus lukk ja kindlasti üks turvalisemaid omas hinnaklassis.
Saadaval: Hawaii Expressis, 45,00 €


3. Kettlukk
Jämeda ja tugeva kettluku läbisaagimine või muul moel lõhkumine on väga raske, ebamugav, lärmakas ja aeganõudev.  Kettlukke on kahte sorti -
Abus City Chain X Plus 1060,  saadaval Wiggle, 107.48 €
1) Sisse integreeritud lukutüübiga, kus kogu lukk on ühes osas. Suureks eeliseks on kasutusmugavus lukustamisel, sobib kasutamiseks erinevates kohtades ning saab kinnitada raami koos jooksudega.
2) Teise võimalusena on lukk koos eraldi tabaga. Selle lahenduse plussiks on see, et luku pikkust saab kergesti muuta, tänu millele saab ratta posti külge kinnitada väga tihedalt.
Üldiselt on aga sedatüüpi lukud kaasaskandmiseks kõige ebamugavamad, sest enamasti neil puudub raami kinnitus või spetsiaalne hoidja.

Bike-ID soovitab: Abus City Chain X Plus 1060, mis on üks kõige tugevamaid jalgratta kettlukke maailmas, sarnase tugevusega konkurentidest samas palju kergem. Maksimaalse võimaliku turvaklassiga.
Saadaval: Wiggle, 107.48 €
4. Trosslukk
Trosslukud on enamasti kerged ning mugavad kaasas kanda, nt saab neid keerata ümber sadulaposti või raami. Kahjuks tuleb möönda, et enamus trosslukkudest alistuvad vargale esimeste sekunditega ning sobivad ehk vaid kiivri lukustamiseks või väheatraktiivse ratta kaitsmiseks impulssvarguse vastu.

Bike-ID soovitab trosslukku kasutada ainult kohtades, kus on tihe liiklus ning üldine suur turva tase, näiteks rattaparklad..


Turvaklass
Levinuim lukkude turvaklass, millele Euroopas viidatakse, on Suurbritannias üllitatav “Sold Secure”. Tegemist on lukuekspertide ühingu reitinguga, mille järgi lukkudele antakse hindeks pronks, hõbe või kuld (bronze, silver, gold). Nii mõnegi korraliku luku juures on see reiting ka kirjas.
Lisaks on lukutootjatel ka oma turvareitingud, mida saab samuti päris hästi uskuda. Sellega paneb lukutootja oma lukud turvalisuse järgi edetabelisse. Hea süsteem on näiteks tuntud lukutootjal Abus’el, mis annab oma lukkudele hinde 1st kuni 15 punktini. Abus’e süsteemiga saab tutvuda SIIN

Kokkuvõtteks
Öeldakse, et lukk peab looma, mitte inimest, ning see kehtib ka jalgrattalukkude puhul. Kehva ja hea rattaluku vahe on selles, et esimesest saab varas paari sekundiga ja lihtsate tangidega jagu, teise kallal peab möllama mitu minutit ning võtma appi ketaslõikuri. Niisiis on kindlustus jätkuvalt ainus täiesti kindel kaitse varguse vastu.
Kuid mõistagi on lukkudest kasu. Esiteks ei pea lukk olema maailma tugevaim - ta peab olema vaid tugevam kui kõrvalseisva sama ägeda jalgratta lukk. Teiseks kui jätad ratta veerandiks tunniks poe ukse taha, lukustatuna 15 turvaklassiga liigendlukuga, siis ei hakka varas vast päise päeva ajal ketaslõikuriga käsipuud pooleks lõikama. Kuigi mine tea :)

Autor: Marden Muuk

Kuidas osta jalgrattakiivrit?

$
0
0
Kiiver on Eestis kohustuslik kõigile alla 16-aastastele ratturitele, kuid ka aina rohkem täiskasvanud ...


Kiiver on Eestis kohustuslik kõigile alla 16-aastastele ratturitele, kuid ka aina rohkem täiskasvanud eelistavad kanda seda nn “odavaimat elukindlustust”. Kiivri kandmise kohustus ei ole mõeldud välja sinu soengu rikkumiseks vaid selleks, et kaitsta sinu elu. Samas peab arvestama, et kasu on vaid kiivrist, mis istub õigesti pähe, vastab kasutusviisile ning on piisavalt mugav, et see ka iga sõidu ajal peas oleks.

Pildil: "No sh*t, Sherlock!" - €79,90 eest saab Hawaii Expressist soetada stiilikiivri, millega kulged nagu kuulus Briti detektiiv.

Kiivritüübid


Kiivreid on erinevat tüüpi, neid saab eristada nii stiili, mugavuse, värvi, turvalisuse, kaalu, otstarbe ja muu põhjal. Esimese asjana tuleks aga vaadata seda, kes selle kiivriga sõitma hakkab. Näiteks ei tohi täiskasvanud sõita lastele mõeldud kiivriga, sest kiivri ehitus ja konstruktsioon ei ole mõeldud tagama turvalisust täiskasvanule. Vastupidisel juhul aga ei saa kiiver lapsele nii hästi pähe sobida kui peaks ning tekivad teised ohud. Õige kiiver õigele eale!

Vaadata tuleb ka stiili, näiteks ei ole hea mõte klassikalise jalgrattakiivriga minna sõitma trikiparki või hüpperambile, sest õigel „trikikiivril“ on kaitse ka külgedel, mis aitab hoiduda vigastustest, mis on tingitud äärtest ning nurkadest.

Kui kiiver on aga tõsises sportlikus kasutuses, tuleks valida võimalikult efektiivse jahutusega, paljude ventilatsiooniavadega variant, et ei tekiks ülekuumenemist. Võistluskiivrite juures on olulisem ka kaal ning mõningatel on sees tekstiili asemel silikoonribad, mis hoiavad kiivri paremini paigal. Eriti maastikusõidu- ja matkakiivrite puhul tasub eelistada selliseid, millel on ventilatsiooniavades putukate ja sodi eest kaitseks (metall-) võrk.


Stiil-stiil-stiil!


Jalgrattasõit peab fun olema ning linnasõidus on paljude jaoks oluline ka stiil. Kiivritootjad saavad sellest väga hästi aru ning nende valikus on näiteks kübara- või mütsitaolisi tooteid või siis auto airbag’i ja salli ristsugutisest isend, mis on sõidu ajal kaelas ning avaneb vaid kukkumise korral.


Osta kiiver pea järgi, mitte pea kiivri järgi


Õigesti peas istuv kiiver ei liigu, kui kallutad pead ette. See peab olema peas kindlalt, kuid samas ei tohi see mingil juhul suruda või ebamugavust tekitada - kui juba poes proovides on veidi ebamugav, siis peale mõnetunnist sõitu heitled juba peavaluga.

Hea kiiver on selline, kus nina ja kiivri vahele jääb ruumi umbes kahe sõrme jagu. Eriti oluline on see, et lastele ei ostetaks liiga suurt kiivrit - sellisest pole õnnetuse puhul erilist kasu. Kiivrit ei saa osta arvestades kasvuruumi; see peab oleme kohe paras.


Kindlalt pähe!


Ka paraja kiivri puhul tasub võtta veidi aega, et see korralikult reguleerida. Lisaks kiivri lõuarihma pikkusele saab reguleerida ka rihma V-kujulisi ühendusi kiivri kerega - need tuleb timmida selliselt, et kõrvadel on mugav ning samas oleks kiiver õiges asendis ja ei kiiguks kergelt ette-taha. Kinnitusklamber võiks olla veidi külje peal, et seda oleks mugavam avada.

Enamustel kiivritel on kuklas pingutusmehhanism, millega saab kiivri peale pähepanekut tihedalt ümber pea keerata. Pikajuukselised ei tohiks kanda kiivri all krunni vaid hoidma juukseid hobusesabas, kiivri alt väljas.


Kokkuvõte


Viis asja mida jälgida:

  1. Otsusta, kus kiivrit kasutad - kas sõidad pigem maanteel, metsas või linnas.
  2. Proovi erinevaid kiivreid ning vali mugavaim ja kõige kindlamalt peas istuv.
  3. Uuri, millised võimalused on kiivri reguleerimiseks, ja kas saad muuta kinnitusrihmade asendit.
  4. Vaata värvi ja disaini, sest sellest saab midagi, mida hakkad kasutama päevast- päeva ja see peab tekitama sinus õige tunde.
  5. Kinnita kiiver ja naudi turvalist kulgemist. 
Autor: Marden Muuk

Kire tee rattaeksperdini

$
0
0
Sa ei pea olema hea, et uue asjaga algust teha. Tahtmisest ja kirest teinekord piisab, et muuta ...


Sa ei pea olema hea, et uue asjaga algust teha. Teinekord piisab vaid tahtmisest ja kirest, et muuta inimese elus paljut. Bike-ID rattaekspert Marden Muuk räägib lähemalt oma tõelisest kirest - jalgratastest.

Marden, sa oled oled tõeline jalgrattaekspert ja triatlonist. Räägi, kuidas sa selleni jõudsid?

Triatloni ja rattaga olen tõsisemalt seotud olnud viimased 6 aastat. Kõik sai alguse huvist triatloni vastu ja sealt juba arenes kirg edasi jalgrataste vastu. Kindlaks sooviks sai ühendada töö ja hobi ning see õnnestus mul läbi Hawaii Expressi tööle mineku, kus kolleegid mind veelgi rohkem spordiga tegelema inspireerisid. Kogu elu muutuski nö spordi ja fun’i keskseks.
Minu jaoks on väga oluline, et inimene, kes müüb jalgrattaid on süsteemis sees ja tunneb rattamaailma ka poest väljaspool. Just  see pani mind veel enam pingutama ka triatlonidel. Aasta aastalt on muutunud aga nii palju, et üha suuremaid väljakutseid otsin ka spordist. Kui alustasin lühikestest vahemaadest, siis nüüdseks olen jõudnud raudmehe distantsideni, mis on omamoodi puhastav ja vabastav kogemus ning aitab hoida pildi ja fookuse selge.

Mis muutusi oled sa täheldanud Eesti jalgrattamaastikul viimastel aastatel?

Põhiline on see, et inimesed omavad täna juba mitut ratast, näiteks sport- ja linnaratast. See on kindlasti üks suuremaid muutusi. Rattaid müüakse üha rohkem ning seetõttu ei ole ka harv juhus kui inimesel kodus isegi 5 ratast.

Mida sa ootad sellelt hooajalt?

Esiteks üldisemas plaanis ootan, et inimesed sõidaks rohkem jalgratastega ja seda nii võistlustel kui ka igapäevaselt. Kindlasti ei tasuks selle juures unustada naeratamist. Rattaga sõitmine on midagi sellist, mis peaks kõigi näod särama panema.
Teiseks tooksin välja isiklikud eesmärgid. Augustis  kavatsen läbida kahekordse täispika triatloni ehk mis koosneb 7,6 km ujumisest, 360 km rattasõidus ja 84 km jooksust . Selle nimel teen ma praegu nädalas 13-18 tundi trenni ja ajaliseks eesmärgiks olen püstitanud jääda vahemikku 25-30h.

Mida oled spordi ja rattamüügi sidumisega enim õppinud?

Sport ja müük õpetavad kõige rohkem kannatlikkust ja vastupidavust. Nii spordis kui ka müügis pead olema kannatlik, vastupidav, ettenägelik jpm. Pead nägema ohte ja võimalusi. Müük ja sport on oma olemuselt väga tihedalt seotud.

Milline on su unistuste jalgratas?

See muutub pea iga paari päeva või nädala tagant. Ühelt poolt kindlasti meeldivad Itaalia käsitöörattad. Teisalt tõstavad pulssi tänapäeva vinged leiutised ehk mu unistuste sportratas peaks olema nö nutiratas, millel on kõik andurid sisse ehitatud. Koju jõudmise hetkeks täidab selline ratas sinu keskmist kiirust, pedaalimissagedust, võimsust, distantsi ja meelelolu analüüsides automaatselt ära treeningpäeviku.

Mille järgi hindad jalgratast?

Jalgratast ja selle väärtust saab hinnata tegelikult ainult ühe asja järgi- kuidas teda hoitud on. Võib olla ilus ja kallis ratas, aga kui teda ei ole hästi hoitud, siis ta kaotab kogu oma väärtuse. Hästi hoitud ja hooldatud sõjaaegne ratast võib olla palju hinnalisem kui vussi keeratud kallis 5000€ maastikupill.

Mis on kõige ulmelisem idee, mis sulle pähe tuleb ja rattakultuuri parandaks?

Eks igasugused ratta teed, mis ongi mõeldud ainult rattaga sõitmiseks ehk jalgrattakiirteed võiksid ka Eestis olemas olla. Ja miks ei võiks erinevad rattateed ühendada linnasid?

Varastatud ratta ostjad aitavad ka ise vargusele kaasa

$
0
0
Jalgrattahooaja alguses tõuseb rattavarguste sagedus lausa viis korda ja seetõttu elavneb ka ...


Jalgrattahooaja alguses tõuseb rattavarguste sagedus lausa viis korda ja seetõttu elavneb ka varastatud rataste müük. Politsei paneb südamele lisaks oma jalgrataste hoolikale hoi
dmisele ka seda, et vältida varastatud ratta ostmist.

Kõige mõjusam viis jalgrattavarguste vastu võitlemiseks on mitte osta varastatud jalgrattaid. Kui varastatud kraami on raskem ja riskantsem rahaks teha, on vargal ka vähem motivatsiooni võõrast vara võtta. Kuigi jalgratta tegelikku päritolu on sageli raske määratleda, on siiski terve rida tegevusi, mida vastutustundlik ostja saab ette võtta, et vältida isegi           
kogemata varastatud ratta soetamist.

Pildil: 2015. aastal registreeris politsei 1252 jalgrattavargust, kuid vargusprobleem on tegelikult palju suurem, sest väga paljud inimesed ei teavita juhtunust politseid. 

Nõua jalgratta ostuarvet
Mõnikord pakuvad müüjad selle asemel näiteks jalgratta väljatrükitud kasutusjuhendit või mõnd muud paberit, kuid ostufaktist saab rääkida siiski vaid jalgrattapoe andmete, kuupäeva ja ostusummaga varustatud arve.

Eelista registreeritud rattaid
Eestis on saadaval tasuta jalgrattaregister Bike­-ID, mille veebiaadressil www.bike-­id.eu või äpis saab kontrollida, ega raaminumbri alusel registreeritud ratas või turvakleebisega varustatud jalgratas varastatud ei ole. Koostöös Bike­-ID ja politseiga teevad rattavarguste vähendamise osas koostööd ka 52 rohelist mõttemaailma toetavat rattapoodi (Sportland, Hawaii Express, Rademar jpt) üle terve Eesti, kelle juurde rattaga minnes saab jalgrattale tasuta kõrgtehnoloogilise lasergraveeritud turvakleebise. Rattaregister on rahvusvaheline ning päringuid saab teha piiriüleselt ehk kui jalgratas varastatakse Eestis ja leitakse Poolas, siis õige omanik on endiselt tuvastatav.

registreeri oma ratas

Osta usaldusväärselt müüjalt

Kuulutuslehtedes­ ja portaalides pakutava jalgratta ajalugu on ostudokumendi või Bike-­ID registrikande puudumisel raske kontrollida ning isegi parima tahtmise juures võid tahtmatult vargustele kaasa aidata. Seetõttu on kindlaim soetada kasutatud jalgratas oma tutvusringkonnast.

Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanema Tõnu Kivise sõnul on Bike­-ID väga hea teenus ning loodab, et see kiirelt leviks ning inimeste poolt kasutust leiaks. «Ratast registreerides lisatakse andmebaasi ratta pilt, mida tänastel vargusjuhtudes inimesed sageli politseile anda ei ole. Teenus on suhteliselt uus ning juhtumeid, kus omanikud tänu Bike­-IDle rattaid tagasi on saadud, pole politsei praktikas veel olnud,» ütles Kivis.

«Tasub meeles hoida, et olenemata ratta registrisse kandmisest ei tohi lukustamata jalgratast siiski järelevalveta jätta,» selgitas ta. Politsei andmetel varastatakse ligi 65% juhtumitest rattaid hoiupaikadest, kus jalgratas on pikki tunde järelevalveta. Näiteks trepikodadest, keldritest, kuuridest ja garaažidest – mis ei ole avalikud kohad. Seega ei tasu arvata, et ratas on varastamise ohus ainult tänaval. Ratas tuleb kinnitada korraliku lukuga ka hoiuruumides võimalusel seina­ankruid kasutades.


Bike-­ID rattaspetsialist Marden Muuk soovitab omalt poolt pöörata lisaks hea rattaluku soetamisele tähelepanu ka sellele, kuidas ratast lukustada. Lukustada tuleb kindla, tugeva objekti külge nii, et lukk läbib alati jalgrattaraami ja tagumist ratast. Teiste lukustamisviiside puhul on lihtne lukk katki väänata, kasutades kangi või lausa rattaraami ennast.

2015. aastal registreeris politsei 1252 jalgrattavargust, kuid vargusprobleem on tegelikult palju suurem, sest väga paljud inimesed ei teavita juhtunust politseid.

Bike-ID turvakleebisega jalgrattaid varastatakse 17 korda harvemini

$
0
0
Geeniuse „Nädala idufirma“ rubriigis vastab sel korral küsimustele Bike-ID ...



Mis on teie suur idee?


Meie eesmärgiks on, et ratturid ei peaks enam kunagi muretsema oma ratta turvalisuse pärast. Just seetõttu peab Bike-ID’st saama üle maailma tuntud jalgratta turvalahendus, mis koosneb rahvusvahelisest rattaregistrist ja soodsast äpipõhisest kindlustusest.

Sedamööda, kuidas jalgrattad on aina mainekam transpordivahend, muutuvad need ka aina kallimaks ning vargusehirm sellevõrra tõsisemaks. Euroopas varastatakse 3,5 miljonit jalgratast aastas ning 1,2-miljardiline kahjunumber tõuseb iga-aastaselt. Kindlustuse hankimine on aga olnud kas kallis, ebamugav või mõlemat korraga. Meie muudame seda.

Samas näeme ennast ka laiemalt kindlustustehnoloogia startupina. Meie tehnilised lahendused nagu näiteks kindlustatava vara hindamine QR-koodi ja mobiilikaamera abil on kasutatavad lisaks jalgratastele ka teiste esemetega ning nende lahenduste vastu tunnevad täna huvi mitmed maailma kindlustusäri liidrid.


Millised on kõige huvitavamad statilised andmed, mida oma kasutajaskonnas näete?


Huvitavaim on vast see, et Bike-ID turvakleebisega varustatud rattaid varastatakse umbes 17 korda harvemini kui ilma turvaelemendita rattaid. Miks see nii on? Osalt kindlasti seetõttu, et oma rattaid panevad registrisse ja varustavad kleebistega keskmisest hoolsamad rattaomanikud, kuid teisalt tundub märgistus ka vargaid peletavat. Nii dramaatilist vahet on raske seletada, aga 1800 turvakleebise all olevat jalgratast on juba statistiline suurus.

Teiseks tõdeme, et maastikurattabuum on Eestis läbi saanud. Üle poole ca 5000st registrirattast on linnarattad ning selliselt on Eesti nihkunud jalgrattakultuuri mõttes Lääne-Euroopa riikide hulka, kus argumentideks on stiil ja praktilisus, mitte rehvijämedus.

Humoorikas on tõdeda, et iPhone’i-kasutajate jalgrattad on keskmiselt 30% kallimad kui Android’i tarvitajate omad – vastavalt 719 eurot ja 552 eurot. “People with more moniez found to like more expensive stuff,” kommenteeriti seda fakti Facebook’is tabavalt.


Kes on tegijad ja mis on nende taust?


Bike-ID asutajad on Meeri ja Risto Klausen. Tegevjuht Meeri on taustalt jurist, samas kui tehnoloogiajuhi Risto CV-s moodustab suurima osa hoopis professionaalse motoringrajasõitja amet. Jalgrattaturvalisuse valdkonda jõutigi läbi mootorrataste. Algselt mõtles Risto välja lahenduse tsiklivarguste vastu võitlemiseks, kuid edasises analüüsis selgus, et hoopis jalgrattad on tõeline tõusuturg, kus riskid samas kõige kibedamad.

Tuumikmeeskonda kuuluvad veel jalgrattaekspert Marden Muuk ja turundusjuht Kadi-Riin Leisalu; Bike-ID’d viib maailma äriarendaja Mart Parve.


Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?


Oleme ingel-investorite raha kaasanud Saksamaalt, Eestist ja Venemaalt kokku 215 000 eurot.


Millega te raha hakkate teenima?


Meie põhiline tuluallikas on kindlustuse müük. Jaekindlustuse valdkond on täna väga ebaefektiivne, sest tehingute sõlmimiseks räägitakse telefoniga ja saadetakse e-maile, vara puhul aga usub kindlustaja pimesi, et ju see ikka olemas on, avades nii ukse pettustele. See kõik on ju kulu. Kui klient ostab tegelikult kindlustust riski vastu, siis see riskiosa on kindlustushinnast sageli vaid kolmandik. Niisiis teenimisruumi on siin kõvasti. Ses mõttes võib öelda, et kindlustusäri sarnaneb veidi taksondusele, mida murravad Uberi ja Taxify sugused startupid.


Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?


Esiteks on meie meeskond väga mitmekesine ning mõjuka kogemustepagasiga. Tänase seisuga on meid kokku seitse, kelle hulgas on jurist, professionaalne motosportlane, rattaekspert, kogemustega ettevõtja, turundusspetsialist, IT-guru ja disainer. Kompetentsi ulatust täiendavad veelgi meie nutikad investorid ja mentorid.

Kuid teisalt on startupindus paljuski nagu ekstreemsport, mis nõuab palju energiat ning, mis seal salata, visadust peale kukkumist ennast kiiresti püsti ajada ja edasi kihutada. Usume, et meis on piisavalt seda vastupidavust ja põikpäisust heas mõttes.


Mida teil täna kõige rohkem vaja on?


Selleks, et laieneda kogu maailma, on meil vaja võimekust väljastada uutel turgudel kindlustuspoliise. Niisiis otsime hetkel välisturgudele partneriteks kindlustusfirmasid, kes pakuksid parimaid tingimusi ja hindu, globaalset katet ning maksimaalset paindlikkust. See on paras väljakutse, sest kindlustusäri on üsna staatiline ning hoolikalt reguleeritud, lisaks eeldatakse läbirääkimistelaua taga nii suuri mahtusid, mida üks startup kuidagi kohe pakkuda ei saa.

Õnneks on meie mudel huvitav ning seetõttu on üks maailma suurimatest kindlustusfirmadest meile juba ka koostööpakkumise teinud. Samuti värbame hetkel uutele turgudele koordinaatoreid. Häid töökäsi on alati raske leida.


Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?


Järgmise 12 kuu jooksul on plaanis kaasata täiendavaid investeeringuid miljon eurot, tulla kindlustusega turule Saksamaal ning testida turgu veel neljas Euroopa riigis (UK, Taani, Poola, Hispaania). Nagu eelnevalt ka sai välja toodud, siis jalgrattakindlustus kui selline on Lääne-Euroopas tuntud, kuid seni pole kuskil olnud võimalik oma jalgratast vaid kahe minutiga mobiiliäpi vahendusel kindlustada. Just kiirus ja mugavus on see, millega murrame jalgrattaentusiastideni üle maailma.

Allikas: Geenius

7 põhjust, miks kindlustada oma jalgratas

$
0
0
Kes meist ei oma jalgratast või ei mõtle uue soetamisele? Igal rattal on oma rahaline väärtus...


Kes meist ei oma jalgratast või ei mõtle uue soetamisele? Igal rattal on oma rahaline väärtus, võib-olla sinu jaoks ka sentimentaalne. Jalgrattad on armastatud, sest nendega on mugav liigelda, neid on odav üleval pidada, nad on keskonnasõbralikud ning muidugi pakuvad ka head võimalust treeninguteks. Kahjuks armastavad jalgrattaid ka vargad. Miks? Sest neid on lihtne varastada ning realiseerida. Just rattaomanikule mõeldes oleme loonud Bike-ID rattakindlustuse. Miks kindlustada oma jalgratas?


1- Rattavarguse risk on märkimisväärne.
Euroopas varastatakse igal aastal 3,5 miljonit jalgratast – see on 6 jalgratast minutis! Kas rattalukk tagab sulle piisava hingerahu, et kui naased, on su kaherattaline kindlasti alles? Tõenäoliselt oled ise varem rattavarguse ohvriks langenud või tead kedagi, kes on.

2- Kodukindlustus ei paku vajalikku kaitset.
Arvad, et sinu ratas on kodukindlustusega kaitstud, kuid kahjuks ei saa selles alati kindel olla. Lisaks ei ole sinu kaherattaline tõenäoliselt kaitstud väljaspool kodu. Tavaliselt lõppeb koduse vara kindlustuse lepingutes “kodu” mõiste eluruumi välisukse või lukustatud garaaziga. Samas varastatakse just iga kolmas ratas avalikust kohast, mida reeglina kodukindlustus ei kata. Just seetõttu tasukski läbi mõelda, kas sa soovid, et su jalgratas oleks kaitstud ka kodust eemal.

3-  Bike-ID pakub vargusevastast ja koguriskikindlustust.
Viimane katab ka ratta kahjustumise juhtumid (näiteks kukkumine võistlustel). Ratta kahjustumise korral aitab sind lähim tehniline partner üle terve Eesti.
Loe Bike-ID rattakindlustusest lähemalt
4- Täielik turvatunne kogu Euroopas.
Kui ratas varatatakse või satub õnnetusse, korvab Bike-ID tekkinud kahju turuväärtuses. Ja seda sõltumata, kas liikled Eestis või mujal Euroopas.

5- Lepingu sõlmimine on imelihtne.
Lepingu saad sõlmida mõne minutiga üle Bike-ID äpi. Jalgratta olemasolu kontrollitakse, kuid seda samuti üle sinu nutitelefoni- ei mingit ostutšekkide esitamist.

6- Soodne.
Kindlustuse maksumus sinu rattale alates 3.25 € kuus.

7- Aitame su ratast kaitsta.
Iga kindlustatud ratas saab tasuta lasergraveeritud turvakleebise, mida on võimatu raamilt eemaldada raami kahjustamata. Kleebis annab märku, et ratas on registreeritud ja selle omanik tuvastatav. Kogu lahendust toetab rahvusvaheline rattaregister, millega on liitunud rattaentusiaste 50-st erinevast riigist ning on tunnustatud politsei poolt.


Kas oled kindel, et sinu ratas on veel oma endises asukohas alles? Muretuks liiklemiseks lae alla Bike-ID äpp ja kindlusta!
Bike-ID äpp on saadaval iOS ja Androidi telefonidele

Trepikojast ja panipaigast on ratta varastamise tõenäosus suurem kui avalikust rattaparklast

$
0
0
Kõige sagedamini varastatakse rattaid trepikodadest või tänavalt; rattaparklates on rattaid aga...


Bike-ID jalgrattaregistri statistika järgi varastatakse enim üsna tavalisi, soodsahinnalisi rattaid. Kõige sagedamini varastatakse rattaid trepikodadest või tänavalt; rattaparklates on rattaid aga turvalisem hoida.
Kui keskmine registreeritud ratas maksab 640 eurot, siis varguste ohvriks on langenud keskmiselt 440-eurosed kaherattalised. Kalleimad andmebaasiga liitunud jalgrattad on kuni 7500-eurosed, kuid ühtegi sellist superratast tänavu varastatud ei ole.
"Vähem silmatorkavaid, lihtsaid rattaid on vargal kergem maha müüa," kommenteerib Bike-ID rattaekspert Marden Muuk. "Need viiakse sageli müüki teise linna, kus nad leiavad 100-150 euro eest uue omaniku."
Registreeri ratas, et see oleks varguse korral nähtav
Muuk soovitab kasutatud ratast ostes sõiduvahendi tausta kontrollida, sest esiteks ei soovi ju keegi varaste tegevust toetada ning teiseks võib varastatud rattaga sõites sattuda päris piinlikku olukorda. Bike-ID registris saab raami- või turvakleebise numbri järgi kontrollida, ega ratas ei ole varastatuks märgitud. Samuti tuleks ostu sooritamisel alati paluda näha rattadokumente.
Bike-ID andebaasi kohaselt varastatakse palju rattaid just trepikodadest ja panipaikadest, mida kinnitavad ka Justiitsministeeriumi Ohvri - ja Kriminaalpoliitika uuringud. Rattaomanik võib mõelda, et taolises kohas on ratas varaste silma alt ära, kuid varastele meeldibki toimetada just segamatult.
Bike-ID rattakindlustus
"Positiivsena torkavad silma jalgrattaparklad - sealt on võetud vaid 15% varastatud ratastest," kommenteerib Muuk üldsusele üllatavana kõlavat soovitust hoida ratast lukustatuna parklas. "Rattaparklad on tavaliselt käidavates kohtades ja sageli ka valvekaamera vaateväljas, olles sellistena varastele ebamugaks tegutsemispaigaks."
Bike-ID on Eesti idufirma, mis pakub tasuta jalgrattaregistrit ning nutiäpi kaudu ostetavat kindlustuskatet jalgratastele.

Allikas: Delfi Kasulik

Bike-ID nutiäpi abil leiti varastatud jalgratas

$
0
0
Harku vallas elav pere sai tänu valvsale kodanikule ning jalgrattaregistrile tagasi varastatud jalgratt...



Varastatud ratast saab tuvastada Bike-ID äpi vahendusel. Kas sinu jalgratas on juba rahvusvahelises registris?
Harku vallas elav pere sai tänu valvsale kodanikule ning jalgrattaregistrile tagasi varastatud jalgratta. Uus kaherattaline oli lapsele soetatud vaid vähem kui kuu aega tagasi, kui see juba varguseohvriks langes.

Tänavu aprillis ostsid Leila Krents ja tema abikaasa oma lapsele Hawaii Expressist Scott Contessa maastikuratta, millele paigaldati poes Bike-ID rattaregistri turvakleebis. Poest lahkudes oli värsketel rattaomanikel kindel kavatsus ratas ka registrisse kanda, kuid seda ei jõutudki teha, sest 9. hommikul, mil laps rattaga kooli soovis sõita, seda enam oma endisel asukohal polnud.

Kuigi üldiselt saadakse varastatud ratastest tagasi vaid 2-3%, ei kaotanud pere lootust ning ratta ostudokumentide järgi lisati rattaregistrisse ratta raami- ja Bike-ID turvakleebise number ning netist otsiti ka pilt juurde. Rattavargusest teatati ka politseile ning lisati varguskuulutus Harku valla Facebook’i-lehele.
Kanna oma jalgratas TASUTA Bike-ID registrisse juba täna!
Juba päev hiljem nägi sama valla elanik Kristjan oma elukoha trepikoja juures seismas varasemast tundmatut jalgratast. Uus erkroheline jalgratas püüdis tähelepanu ning seostus äsjanähtud Facebook’i-postitusega. Sisestanud jalgratta raaminumbri Bike-ID otsingusse, nägi Kristjan, et ratas on tõepoolest registris varastatuks märgitud. Rakendustepoest tõmmatud Bike-ID äpiga turvakleebise QR-koodi skaneerimine kinnitas kahtlust ja Kristjan võttis ühendust läbi facebook´i Leila Krentsiga, kelle pere ratta kiiresti tagasi sai. Varga üles leidmiseks võeti ühendust ka politseiga, kes pikanäpumehe tuvastamiseks uurimist alustas.

Bike-ID jalgrattaspetsialist Marden Muugi sõnutsi saadaksegi varastatud rattaid vähe tagasi eelkõige selle pärast, et ratta omandiõigust pole võimalik tõestada ega algset omanikku üles leida. “Politseile teatab vargusest vaid 10% ohvritest ning lisaks tuleb arvestada, et ka politseisse jõuab varastatud ratastest vaid murdosa,” ütleb Muuk. “Kui jalgratas on registrisse kantud, saab selle tausta kontrollida ja varastatud ratta puhul selle omanikule tagastada ka valvas mööduja või heauskne ostja.”

Muugi sõnutsi oleks see varastele tõsine heidutus, kui ratast näiteks kuulutustelehe kaudu müües võib iga ostja taskust nutitelefoni võtta, sinna ratta andmed sisestada ja kohapeal politsei kutsuda.
Bike-ID äpp on saadaval kõigile Anfroidi ja Iphone omanikele.

Bike-ID Postimehes: üllatavad faktid rattavarguste kohta

$
0
0
Bike-ID jalgrattaregistri statistika järgi varastatakse enim üsna tavalisi, soodsahinnalisi rattaid. Kõige sagedamini varastatakse rattaid just trepikodadest või tänavalt ja seetõttu on rattaparklates rattaid turvalisem hoida.


Bike-ID jalgrattaregistri statistika järgi varastatakse enim üsna tavalisi, soodsahinnalisi rattaid. Kõige sagedamini varastatakse rattaid just trepikodadest või tänavalt ja seetõttu on rattaparklates rattaid turvalisem hoida.

Kui keskmine registreeritud ratas maksab 640 eurot, siis varguste ohvriks on langenud keskmiselt 440-eurosed kaherattalised. Kalleimad andmebaasiga liitunud jalgrattad on kuni 7500-eurosed, kuid ühtegi sellist superratast tänavu varastatud ei ole.

«Vähem silmatorkavaid, lihtsaid rattaid on vargal kergem maha müüa,» kommenteeris Bike-ID rattaekspert Marden Muuk. Ta lisas, et need viiakse sageli müüki teise linna, kus nad leiavad 100–150 euro eest uue omaniku.

Muuk soovitab kasutatud ratast ostes sõiduvahendi tausta kontrollida, sest esiteks ei soovi ju keegi varaste tegevust toetada ning teiseks võib varastatud rattaga sõites sattuda päris piinlikku olukorda. Bike-ID registris saab raami- või turvakleebise numbri järgi kontrollida, ega ratas ole varastatuks märgitud. Samuti tuleks ostu sooritamisel alati paluda näha rattadokumente.

Bike-ID andmebaasi kohaselt varastatakse palju rattaid just trepikodadest ja panipaikadest, mida kinnitavad ka justiitsministeeriumi ohvri- ja kriminaalpoliitika uuringud. Rattaomanik võib mõelda, et taolises kohas on ratas varaste silma alt ära, kuid varastele meeldibki toimetada just segamatult.

«Positiivsena torkavad silma jalgrattaparklad – sealt on võetud vaid 15 protsenti varastatud ratastest,» kommenteeris Muuk üldsusele üllatavana kõlavat soovitust hoida ratast lukustatuna parklas. «Rattaparklad on tavaliselt käidavates kohtades ja sageli ka valvekaamera vaateväljas, olles sellistena varastele ebamugavaks tegutsemispaigaks,» märkis Muuk.

Bike-ID on Eesti idufirma, mis pakub tasuta jalgrattaregistrit ning nutiäpi kaudu ostetavat kindlustuskatet jalgratastele.

Originaalartikkel Postimehes

Kas osta jalgratas ratta- või toidupoest?

$
0
0
Bike-ID jalgrattaekspert Marden Muuk kirjutab, millega peab arvestama toidu- või ehituspoest jalg...


Sedamööda, kuidas jalgrattad muutuvad aina populaarsemaks liiklus- ja hobivahendiks, on tekkinud rattamüügi vastu huvi ka paljudel poodidel, mille jaoks rattad pole põhikaubaks. Sageli on võimalik sellistest poodidest soetada kaherattaline väga soodsalt.

Tasub see sääst ennast ära? Kui tegemist on lastejalgrattaga, millele leidub kasutust vaid mõnel pühapäeval, siis miks mitte seda koos muu kraamiga toidu- või ehituspoest kaasa haarata. Siiski tuleb enne sõitu kõik poldid-mutrid üle keerata ja odav ratas tehniliselt kriitilise pilguga üle vaadata, sest muidu võib tulemuseks olla ootamatu kukkumine ja ohtlik vigastus. Kuid tõsisem sõiduriist tuleks soetada siiski just rattapoest.

Odav ja hea? Alguses ostad odava, siis hea.

Rattad saabuvad poodi sageli kastis ning komplekteeritakse alles kohapeal. Ühe ratta kokkupaneku tööjõu ja materjalide kuluks arvutavad rattapoed 40-50 eurot. See on koht, kus eelkõige hinnaga meelitavatel tavapoodidel võib tekkida kiusatus kokku hoida. Hooletult koostatud ratas on puruneb kiirelt ja on ohtlik - nii võib esialgne sääst lõpuks kalliks maksma minna. Lisaks on kliendile odavalt müüdavad rattad oma sisseostuhinnalt sageli lausa megaodavad. Kui hea kvaliteediga nad siis olla saavad?

Rattapoes töötavad oma ala spetsialistid

Enamuste Eesti rattapoodide meeskond koosneb elupõlistest rattafännidest ja -sportlastest. Järgmine kord rattapoodi minnes võid hinnata pilguga müüjate sportlikku vormi - paljudes jalgades on rattamüügi hooaja alguseks juba paartuhat kilomeetrit sees, nagu rattasõbrad väljenduvad. Sellise nõuandja abiga lahkud poest just sellise rattaga, mis vastab optimaalselt sinu vajadustele ja rahakotile.

Suurem ja parem valik

Spetsiaalpoodides on valik alati suurem. Eestis on rattapoode, kus on rohkem kui 150 erinevat ratast. Suurem valik tähendab ka rohkem erinevaid suurusi. Õige kõrguse ja pikkusega raam tähendab aga mugavamat ja turvalisemat sõitu.

Järelhooldus

Tihti on nii, et supermarketid ei tee rattale hooldusi, mis aga tähendab seda, et garantii ning remondi jaoks pead minema mujale. Poed, mis müüvad kindla tootja sõidukeid, teavad ja tunnevad oma tooteid läbi ja lõhki ning neil on olemas kõik vajalikud jupid - seejuures originaal-, mitte B varuosad.

Lisavarustuse valik

Ohutu ja mugav rattasõit nõuab ka kiivrit, helkureid, tulesid ja riideid. Igaühe osas on oluline, et see sobiks just sinu, su ratta ja selle kasutusotstarbega, see omakorda eeldab suurt kaubavalikut. Teiseks tuleb siingi mängu rattapoe müüjate nõuanne - omaenese tarkusest ei pruugi õige valik õnnestuda. On ju mugavam, kui ühe käiguga, ilma mööda linna ringi jooksmata, saab soetatud nii sõiduvahend kui ka kõik muu vajalik.

Mis saab rattast pärast võistlustel kukkumist?

$
0
0
Kuidas kaitsta oma ratas võimalike kukkumiskahjude eest Tartu Rattarallil ja teistel võistlustel...

Õnnetuse (ka võistlustel kukkumine) korral aitab Sind lähim tehniline partner üle Eesti.
Eii... Appi… Põmm, piraki, kriiiks, kabuum. Need on hüüded, mida kuulen enne, kui mina ja mu ratas lendame taevapoole, et juba hetke pärast koos maanduda. See on isegi minu jaoks täiesti tavaline olukord, kuigi ma ei sõida kõrgetele kohtadele. Tean, et ka siin käib võitlus iga koha ja sekundi pärast.

Kõik algas ilusti, sõidan meeldivas tempos ja olen leidnud endale hea grupi. Olgu, mõned mehed vahetusi ei tee ja vedama ei lähe, aga siiski on meil grupis hea ja töökas meeleolu. Ma teadsin, et midagi taolist võib juhtuda ning veidi olin selleks ka valmis, kuid kunagi ei tea saa täpselt, et millal ja kuidas see juhtub. See oli umbes kilomeeter enne teist vahefinišit. Oli näha, et grupis hakkab tekkima väike segadus ja mingil kummalisel põhjusel oli kõigil just nüüd vaja tõestada, et nad on Peter Saganid ja noored Jaan Kirsipuud ning ületada see mitte midagi andev joon enne teisi. Üks möödub paremalt, kaks koos vasakult, mina nende vahel ja juba siis tundsin ärevust, aga midagi teha pole ja seisma jääda ei saa. Laksaki… Keegi ees pidurdab ja lendab koos rattaga paremale, näen ning pidurdan reaktsioonist. Läheb võib-olla hetk, kui avastan, et olen mattunud kahe konkurendi ja kolme jalgratta alla. „MIKS MINA?“ See on ainus mõte, mis valdab kõiki meid, kes sellest õnnetusest osa said ja nüüd kusagil oma asju kokku korjavad.  

Kukkumises osales 7 täiesti tavalist sõitjat, kes keegi ei võistelnud esikohale. Õnneks ükski sõitja pikemat haiglaravi ei vajanud. Sarnaselt hästi aga ei läinud jalgratastega, mis nüüd asuvad üle Eesti erinevates hooldustes. Meie pundis sai lõhutud süsinikraam, esijooks, tagajooks, tagumine käiguvahetus, käigueebel, pedaal ja üks sadul, lisaks veel mõned katkised käepidemed ning muud väiksemad detailid. Mina pean arvestama umbes 600 eurose väljaminekuga.
Sõlmi Bike-ID rattakindlustuse poliis äpi vahendusel paari minutiga juba täna!
Koguriski kindlustus rattale katab ka võistlustel kukkumise kahjud.
Kõigile teadaolevalt küsitakse ju pärast sõitu ainult ühte: „Aga mis sai rattast?“. Vastus on lihtne, sellega tegeleb rattapood ja Bike-ID kindlustus, mina saan oma ratta juba mõne päeva pärast kätte, et uuesti trenni minna.

Võistlustel osaleja peaks teadma:

Keegi meist pole kaitstud kukkumise eest – Küll aga saab ennast kaitsta nende kulude eest, mida kukkumine põhjustab;

  • Tavalise 800-1200 eurose ratta remont võib minna maksma rohkem, kui 600 eurot – Lihtsam on oma ratas kindlustada;
  • Võistlustel on su ümber paarsada, kuni paartuhat inimest ning sa ei tea kunagi, kuidas nemad käituvad – Parem lahendus on minna starti ja mitte mõelda, kas kukkumise korral maksan jalgratta remondi või ostan järgmiseks stardiks uued kõrge pöiaga jooksud;
  • Su ratas on lukustatud autokatusele ja lähed tooma oma stardimaterjale ning sa ei taha mõelda sellest, et mis saab siis, kui tagasi tulles seda enam pole. Kodused on just üle saanud teadmisest, et jalgratas maksis 2 490 eurot ja sinna läks ka perepuhkus Tenerifel. Kas soovid riskida ka järgmise aasta puhkusega? - Lihtsam on kindlustada;
  • Parim võimalus olla õnnelikum ning sõitu nautida on kindlustada oma ratas.

Bike-ID äpp on saadaval nii Androidi kui ka Iphone omanikele.

Aastas varastatakse rattaid nelja miljoni euro eest

$
0
0
"See on varastele väga tulus äri," nentis Bike-ID turundusjuht Kadi-Riin Leisalu, kelle sõnul varasta...


Kaitse end rattavarguse kahjude ee
"See on varastele väga tulus äri," nentis Bike-ID turundusjuht Kadi-Riin Leisalu, kelle sõnul varastatakse aastas rattaid 10 000 ringis, ent politseisse teeb avalduse vaid üle 1200 ohvri. Politsei võib varastatud rattad ju üles leida, ent kui ei tea, kellele need kuuluvad, jäävad rattad ikkagi tagastamata. Ühed ohtlikumad kohad, kuhu oma ratas parkida, on Coca-Cola Plaza, Kristiine keskus ning Rae ja Viimsi vallad.

"Eelmine nädal saadi vaid kahe päevaga kätte varastatud jalgratas, mis oli Bike-ID-s registreeritud. See on hea tulemus, arvestades, et aastas varastatakse Eestis ligikaudu 10 000 jalgratast ja vaid 1200 kohta tehakse avaldus, sest inimestel pole lihtsalt anda politseile kogu vajalikku infot ratta kohta, et nende ratta kadumist saaks registreerida," lisas Leisalu.
Leisalu tõi näiteks, et eelmisel aastal leiti ühest pandimajast üle 60 jalgratta, mille omanikest suutis politsei tuvastada vaid kaks. Kuna rattaid varastatakse umbes 10 000 aastas ning keskmise jalgratta hind on 400 eurot, varastavad pikanäpumehes aastas hinnanguliselt nelja miljoni euro eest jalgrattaid.
Registreeri oma ratas tasuta juba täna!
Ühed ohtlikumad kohad, kuhu oma ratas parkida, on Coca-Cola Plaza, Kristiine keskus ning Rae ja Viimsi vallad.

Firma Bike-ID on üks seitsmest Eesti firmast, kes 1. juunil tutvustab oma ideed Yorki hertsogi Andrew juhitaval idufirmade võistlusel.
Kuna rattavarguste arv Eestis on küllalt suur ja paljusid rattaid ei saa politsei otsida lihtsalt seetõttu, et inimesed ei tea oma ratta eritunnuseid, raaminumbrit, toojat, brändi jne, siis selle mure lahendamiseks on firma Bike-ID loonud interneti- ja mobiilipõhise keskkonna, kus iga inimene saab oma ratta tasuta registreerida.

"Bike-ID rattaregister talletab kõik need andmed täiesti tasuta ja need on piiriüleselt kõigile kättesaadavad ja kontrollitavad. Politseiuurijatel on eraldi sissepääs sinna keskkonda. Kui ratas ära varastatakse või politsei leiab mõne ratta, siis saab meie andmebaasist teha päringuid. Tavaliselt proovitakse rattaid kiirelt kolmandale isikule maha müüa ja igaüks saab teha meie andmebaasi päringuid ja näha, kas tegu on registreeritud rattaga, kadunud rattaga või varastatud rattaga, et mitte osta varastatud ratast," rääkis Leisalu.
Hetkel on end Bike ID kliendiks registreerinud ligi 9000 ratast.

Tasuta turvakleebis peletab varast
Bike-ID Turvakleebis paigaldatakse ratta sadulatorule.

Leisalul on hea meel tõdeda, et tänu nende uuel süsteemile saadi eelmisel nädalal kätte Harku vallas varastatud jalgratas.
"Seal läks kaduma lapsele Hawaii ekspressist ostetud jalgratas. Kuna meil on koostöö 55 Eesti rattamüüjaga sh Hawaii ekspressiga, siis pandi lapse rattale ostu sooritades peale tasuta Bike-ID lasergraveeritud ja 48 tunni jooksul ülitugevasti kinnituv kleebis ja vanemad registreerisid ratta meie Bike-ID keskkonnas. Rattavargusest pandi teade ka Facebooki ja juhtus nii, et üks samas Harku vallas elav noormees Kristjan märkas oma trepikoja juures varastatud rattale sarnaste tundemärkidega ratast. Noormees kontrollis meie Bike-ID keskkonnas selle ratta raaminumbrit ja selgus, et tegemist ongi varastatud rattaga. Kohe teati sellest politseile ja omanik sai oma ratta tagasi, minu andmetel siiani varastajat veel kindlaks tehtud pole," rääkis Leisalu.
Lisaks rattapoodides ratta ostul pakutavale tasuta Bike-ID turvakleebisele saab inimene juurde osta oma ratta varguskindlamaks muutmisele ka lisamärgistust, mida saab paigutada rattal praktiliselt kõikjale. "Kui varas tahab sellist ratast edasi müüa, siis peab ta sisuliselt terve rattaraami puhtaks nühkima ja ära värvima, aga reeglina tahetakse ju varastatud kraamist kiirelt lahti saada," ütles Leisalu.

Mobiiliäpiga kindlustus kahe minutiga

Leisalu sõnul pakub nende firmas nii veebilehe kui ka mobiiliäpi vahendusel ka ülikiiret ratta kindlustamise võimalust, mis katab ratta varguse puhul teatud kulud. "Meie kindlustuse eelis on see, et saame teha vaid mobiiliäpi põhiselt kindlaks, et see ratas kuulus just sellele inimesele ja inimesel jääb ära tülikas paberitega kindlustuse vahet jooksmine. Ka on meie kindlustuse hind soodne – see algab 3.25 eurost kuus, mis on keskmiselt sama palju kui üks väike lõunasöök Tallinnas," lisas Leisalu.

Täieliku kaitse rattavarguse kahjude vastu annab Bike-ID rattakindlustus!


Alliskas: Pealinn
Viewing all 97 articles
Browse latest View live